איך להרוויח מנדל"ן?
גלו איך אפשר להרוויח מנדל"ן בלי לקנות נדל"ן

מה עושים עם הכסף כשמחירי הדירות גבוהים, בנק ישראל מגביל את המשכנתא, ואין ריבית מהכסף בבנק?

מרבית האנשים מתלבטים במשך תקופה ארוכה מה לעשות עם הכסף שחסכו –

האם לקנות דירה? האם להשקיע בחו"ל? כיצד לדעת על איזו חברה אפשר לסמוך?

הריבית הנמוכה במשק, אשר הופחתה לאחרונה ב-0.25% לרמה של 0.75% הפכה את ההשקעה בפיקדונות ובאג"חים ממשלתיים ללא רלבנטיות. כמו כן, רכישת דירה באזור המרכז הפכה לבעייתית בשנה האחרונה בשל הקשחת תנאי המשכנתאות למשקיעים, שאינה מאפשרת ליטול משכנתא בהיקף הגבוה מ-50% משווי הנכס. בנוסף, התייקרות הדירות באזור המרכז הפחיתה את התשואה הממוצעת משכירות לרמה מקסימאלית של 4%. 

אך למרות המצב המורכב, מתברר שישנן מספר אופציות השקעה שעשויות להניב רווח נאה.

1. רכישת דירה להשקעה בפריפריה: 
נכון, מחירי הדירות עלו בכ-70% בחמש השנים האחרונות, אבל ייתכן שהשקעה בדירה בחיפה ובבאר שבע עשויה עדיין להניב תשואה נאה, זאת בזכות תוכניות הפיתוח לשנים הקרובות דוגמת עיר הבה"דים בבאר שבע והעיר התחתית בחיפה.אולם התשואה יכולה להפגם כתוצאה מעלויות תיווך,מס רכישה גבוה,תיקונים ושיפוצים ומתקופות בהן הדירה לא מושכרת.

2. קרן השקעות בנדל"ן: 
אפשרות נוספת להשקעה היא השקעה בנדל"ן בארץ/ בחו"ל באמצעות רכישת יחידת השתתפות בקרן השקעות בנדל"ן. סכום ההשקעה הוא נמוך יחסית ובהשקעה מסוג זה ישנה התאגדות של קבוצת משקיעים כך שהסכום נמוך וגם הסיכון מצטמצם. מאידך רוב משמעותי של השקעות אלו הן מעבר לים ללא אפשרות ממשית לראות את הנכס או הפרוייקט ,זו השקעה בפרוייקט אחד ואם הוא לא ממריא אין בטחונות לקרו ההשקעה,אין אפשרות מעשית לבדוק את הרגולציות המקומיות והמיסוי .לצערנו לא מעט משקיעים נפלו בהשקעות מסוג זה.

3.עסקת רכישת משרד:
מחירו של משרד בשטח של 30 מ"ר, בבניין משרדים בתל אביב עומד על 300-350 אלף שקל (משקף עלות של כ 10-12 אלף שקל למ"ר, בהנחה שהמשקיע לוקח משכנתא של 250-300 אלף שקל בנוסף להון העצמי בסך של 100 אלף שקל). משרד כזה ניתן להשכיר עבור משתמש הקצה בסכום של 2,500-3000 שקל לחודש לבעלי מקצועות חופשיים, למשל רואה חשבון, או קליניקה של רופא.מאידך השקעה זו כרוכה בתשלומי מיסוי גבוהים הן ברכישה והן במכירה .השקעה מחודשת בנכס מידי כמה שנים וכידוע שוק המשרדים הינו שוק לא יציב.כמו כן אין הרבה היצע של משרדים מסוג זה לרכישה מאחר ועיקר המשרדים המוצעים היום לרכישה הם במגדלים החדשים שם המחירים שונים וכן גדלי המשרד המוצעים גדולים יותר עם רף כניסה גבוה יותר - ההשקעה המינימלית בשוק זה עומדת על כמיליון שקל (כולל חניות) וההון העצמי הנדרש הינו כ 40% מסך העסקה.  

השקעה ישירה בשוק ההון: 
שוק ההון הינו פלטפורמה מצוינת להשקעה בנדל"ן. באופן עקרוני ככל שסכום ההשקעה נמוך יותר כך היתרונות להשקעה בנדל"ן באמצעות שוק ההון גדלים. לדוגמא גם אם ברשות משקיע סכום לא מבוטל של מאות אלפי שקלים קשה למצוא נכסים איכותיים להשקעה ואם כבר מוצאים יש המון עלויות נלוות כגון תיווך, הוצאות משפטיות, מס רכישה בלאי וכדומה. בנוסף, נכסים צריך לנהל ולא תמיד יש למשקיע את היכולת והרצון לנהל. 
מנגד, באמצעות השקעה ישירה בשוק ההון ניתן להיחשף לנכסים איכותיים דוגמת קניון רמת אביב או עזריאלי תוך כדי פיזור רב עם ניצול של יכולת ניהולית ברמה הגבוה ביותר. בנוסף, אחד היתרונות הבולטים הוא האפשרות לממש את ההשקעה באמצעות לחיצה על כפתור וזאת בניגוד להשקעה בנכסים או באמצעות קרנות פרטיות שלרוב אפשרויות המימוש לפעמים חסומות לשנים רבות.

כמובן שצריך לקחת בחשבון את תנודתיות השוק כאשר מחיר המנייה יכול לרדת הרבה מתחת לקרן ההשקעה וכן בל נשכח שגם בהשקעה כזו  נדרשת מומחיות וידע ,גם כאן ישנם עלויות מיסוי ועלויות חד פעמיות על כל קנייה ומכירה ,

הנסיון מראה שישנם לא מעט "מספרי סיפורים "בשוק זה אשר הפסידו את כספי המשקיעים לחלוטין.

אז מה אנחנו מציעים?

גלו איך אפשר להרוויח מנדל"ן בלי לקנות נדל"ן

פרפקט יזמות בנייה והשקעות פיתחה מודל להשקעה בהתחדשות עירונית,
כיום בישראל ישנו חוסר משמעותי בקרקע לבנייה ,הפוטנציאל של חיזוק הבניינים ו או בנייתם מחדש והגדלת היצע הדיור נותנת לנו המשקיעים אפשרות נהדרת להרויח משוק זה.

איך אנחנו עושים זאת?
קידום מיזם נדל"ן דורש מימון בנק או גוף פיננסי שילווה את הפרוייקט. כדי לקבל את המימון צריך " להביא הון ראשוני מהבית". גופים פיננסים רבים מעמידים את ההון ותמורה דורשים ריבית גבוהה מאוד על השקעתם. אנו מדלגים על הגוף הפיננסי ,המשקיעים שלנו מעמידים את ההון הדרוש לקידום הפרוייקט ובכך מרוויחים 2 יתרונות משמעותיים: 1. חסכון העמלות הגבוהות לגופים הפיננסים, 2. תשואות הרבה יותר גבוהות מכל אפיק השקעה סולידי אחר שהשוק מסוגל להציע. לא פחות חשוב אפיק השקעה זה זמין לא רק ללוויתנים אלא  גם למעוניינים בהשקעות בסכומים קטנים.

למה כדאי להשקיע איתנו?
היתרון הגדול באפיק השקעה זה הוא שאין כל צורך ברכישת דירה או להיות מושפעים מחוסר הוודאות ששורר לעיתים בשוק הנדל"ן. ההשקעה לא חשופה למדדים, מניות או כל דבר שמושפע מטלטלות שוק ההון. ברוב המקרים אנו אנו מציעים תשואות הרבה יותר גבוהות ממה שמשקיע נדל"ן קלאסי הרוכש דירה ומשכיר אותה בשוק בעצמו יכול לקבל. חשוב לדעת ההשקעה משמשת רק לקידום הפרוייקטים הספציפיים שאנו יוזמים ,מתכננים ומבצעים . אנו חושפים ללקוחותינו את כל המידע הקיים בידינו לגבי ההיתכנות הכלכלית של הפרוייקט. המידע נכתב ע"י גורמים בלתי תלויים כגון השמאי של הגורם הפיננסי המלווה.

כל הפרוייקטים שלנו באזורי הביקוש והם נבחרו בקפידה מתוך מאות הצעות שהוצעו לנו.

אנחנו היוזמים המתכננים והמבצעים
אנחנו מתייחסים להשקעה של לקוחותינו ברצינות ונמצאים שם בשבילכם לאורך כל שלבי הפרוייקט. אנחנו מתכננים, מקדמים , ומבצעים את הבנייה בפרוייקט. המחוייבות שלנו למשקיעים מחייבת אותנו להיות מעורבים בכל שלבי התהליך.

פיזור סיכונים
כל פרוייקט שלנו הוא חברה בפני עצמה 20 פרוייקטים מעניקים למשקיעים שלנו פיזור סיכונים כך שאם פרוייקט אחד מתעכב התשואה של המשקיעים לא נפגעת.

רוצים לשמוע עוד פרטים? רוצים להפגש עם נציג מטעמנו? צרו קשר עוד היום!